Náš příběh

Když byly mé dceři Emičce 3 roky, byla jí diagnostikována tupozrakost s 1 dioptrií na pravém a 4 dioptriemi na levém oku. Začala nosit brýle a za další 3 měsíce i okluzor. Zakrývat jsme museli 7 dní v týdnu po celý den – 6 dní očičko s 1 dioptrií (aby více trénovalo slabší oko) a 1 den oko se 4 dioptriemi.

V optice jsme vybrali náplasťové okluzory, na které si mohla Emička každý den vybrat jiný obrázek. V tom problém nebyl, na nošení se těšila, až jsem byla překvapená, jak všechno hladce probíhá.

První velmi špatná zkušenost však přišla brzy, hned první večer, kdy přišla chvíle snímání náplasti. Křik, pláč a červená, napuchlá, podrážděná pokožka kolem oka, která dcerku velmi pálila. Druhý den ráno se jí navíc na tomto místě udělal strup. Zkusili jsme okluzor před odlepováním namastit, větší úspěch to však nepřineslo. Z původní radosti nosit okluzor se stalo naprosté odmítání.

Nechtěla jsem se s takovou situací smířit a začala na internetu hledat vhodnou alternativu náplasťového okluzoru. Strávila jsem u počítače spoustu hodin, bohužel se mi vyhovující okluzor v ČR najít nepodařilo, úspěšná jsem byla až v zahraničí, kde se látkové okluzory úspěšně používají pro léčbu šilhavosti a tupozrakosti již několik desetiletí.

Proto jsem se rozhodla pomoci maminkám, ale hlavně jejich dětem v České republice, aby měly možnost většího výběru okluzorů, které by dokonale kryly oko, zároveň byly pohodlné na nošení a pro malého pacienta nebyly stresující. Střih okluzoru jsme postupně upravovali tak, aby dětem plně vyhovoval.

Děti si tyto okluzory zamilují, stanou se pro ně nejbližšími kamarády a celou léčbu berou jako hru. V tom jim pomůže velký výběr obrázků vyšitých na okluzorech, své si najdou jak holčičky, tak kluci.

Přeji vám, abyste s našimi okluzory zažili jen veselé chvíle a aby pomohly vašim nejmilejším při uzdravování očiček.

Vaše Lenka Říhová s dcerou Emmou a synem Maxíkem

 

- Po 16-ti měsících, kdy Emmi nosila okluzor 7 dní v týdnu a po celý den, přineslo zakrývání očička své ovoce a paní doktorka nám zkrátila dobu nošení okluzoru na půl dne!  :-)

 

AKTUÁLNĚ: Nyní,  po dalších 7 měsících došlo k výraznému zlepšení a okluzorek Emička nosí pouze 2-3 hodiny denně! Máme velikou radost!:-)

 

Nyní již nosíme okluzorek hodinu denně pouze na udržování. Oční lékařka je s komplexními očními testy

maximálně spokojena, léčba okluzí byla velmi efektivní.

 

Děkujeme za vaši podporu, které si ceníme již od jara 2010, kdy jsme jako první v České republice i na Slovensku vstoupili na trh s látkovými okluzory.

 


DomůDomů

Košík  

(prázdný)
Reklama
Reklama
paypal